Solar Eclipse (Solar Eclipse/cs)

From Terraria Wiki
Jump to: navigation, search
BiomeBannerSolarEclipse.png

"A solar eclipse is happening!"

Zatmění slunce je událost která se může objevit až v Hardmodu, potom co byl poražen aspoň jeden mechanický boss. Zatmění slunce se může objevit každou noc se šancí 5*1/20 (5%). V Počítačové verzi, Konzolové verzi a Mobilní verzi můžete Zatmění slunce začít použitím Sluneční Tabulky (tu normálně získat až po poražení Plantery).


Při probíhajícím Zatmění Slunce se objevuje spousta exkluzivních a těžkých nepřátel, dokonce v blízkosti Přátelských bytostí. Událost trvá celý den, od svítání do stmívání, bez ohledu na to kolik nepřátel bylo zabito. Měsíc je vidět před sluncem, což způsobuje větší tmu než jaká je obvykle v noci.

Zatmění Slunce je oznámeno na začátku dne se správou "A solar eclipse is happening!". Účinek zatmění se projevuje pouze na povrchu, takže přesunutím do podzemí se mu vyhnete.

Obsah[edit | edit source]

Poznámky[edit | edit source]

Při každodenní šanci 5% je možné, aby se událo víc Zatmění po sobě. Ihned po, i před zatměním může nastat i Krvavý měsíc.

Je také možné, aby se odehrávalo víc události, zatímco zatmění probíhá, například Invaze goblinů nebo Invaze pirátů. Po aktualizaci 1.3.0.1 můžou tyto události zabránit příchodu nepřátel specifických pro Zatmění.


Narozdíl od Krvavého měsíce, při Zatmění Slunce se specifičtí nepřátelé objevují jenom na povrchu ve všech biomech kromě Korupce, Crimsonu a oblastí kolem oceánu.

Zatmění Slunce zvyšuje míru objevování u Lanýžových červů a normálních červů, protože jsou bráni jako nepřátelé.

Úspěchy[edit | edit source]

Achievement Kill the Sun.png
Zabij slunce • “Přežij zatmění slunce, den tmavější noc, plný strašných kreatur.”
Survive a Solar Eclipse. Desktop, Console, and Mobile versions

Rady[edit | edit source]

Více typů a návodů včetně doporučených zbraní a arén přejděte na stránku Návody: Obrana před událostmi.

Stejně jako při Krvavém měsíci, efekt Vodních svíček a Válečných lektvarů navyšuje už tak zvýšené objevování nepřátel což zvyšuje vaši šanci na získání vzácných předmětů.

Úlomky Sluneční tabulky můžete získat už před tím než dostanete přístup do Ještěřího chrámu, tím že porazíte nepřátele objevující se občasně i mimo chrám.


-- Pamatujte , že na vyrobení Sluneční tabulky je potřeba kovadlina z Hardmodu. Úlomky se mohou objevit i v truhlách, které položíte blízko ke chrámu. Nicméně Zatmění Slunce jde vyvolat stejně jenom v Hardmodu.

Zapáchající Baghnakové jsou skvělou zbraní při přežití zatmění Slunce kvůli vysoké rychlosti a vysokému poškození.

KO Cannon je velmi účinný proti zatmění, ale jen před poražením mechanických bossů.

U verze pro 3DS lze zatmění Slunce uniknout přesunutím na Létající ostrov.  Pořád se zde ale budou objevovat harpie a okřídlení ještěři.

Pro získávání peněz, které je vzhledem k velkému počtu nepřátel výhodné, doporučujeme používat Minižraloka (menší poškození znamená víc peněz) se Zlatými náboji. Šťastná mince vám výdělek ještě zvětší.

Zajímavosti[edit | edit source]

Každý nepřítel co se objevuje při zatmění (kromě smrtky a eyzora) je inspirován klasickými horory dvacátého století (více můžete zjistit přímo na stránce každého nepřítele).

Jde o takzvané prstencové zatmění slunce, to nastává pokud jsou slunce a měsíc v zákrytu, ale měsíc je vidět trochu menší, takže Slunce zářící okolo měsíce vypadá jako prstenec.

V realitě nastává zatmění pouze když je měsíc v úplňku, také trvá mnohem kratší dobu než ve hře.

Když se připojujete do světa ve kterém zatmění probíhá, slunce na načítací obrazovce je také zakryté.

Při zatmění se symbol měsíční fáze na sextantu zabarví červeně, stejně jako při krvavém měsíci.

Historie[edit | edit source]

  • Desktop 1.3.0.4: Šance na náhodné vypuknutí události se snížila na 1/20.
  • Desktop 1.2.2: Přátelské bytosti se při zatmění nově schovají do domů.
  • Desktop 1.2.0.3:
    • Zvýšená pravdepodobnost na vypuknutí z 1/30 na 1/25, ale vyžaduje poražení mechanického bosse.
    • Zatmění slunce se už nepřenáší mezi světy.